maja21

TEST – Podgitarnik DeOro CLASSICA model MARTINI

Zimowa przerwa świąteczna właśnie dobiegła końca. I choć nauczyciele w niedalekiej przyszłości mają przed sobą dwa tygodnie ferii zimowych, aby odpocząć (psychicznie) od wszystkiego, co wydarzyło się w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020, a także naładować solidnie swoje baterie na semestr drugi, to tacy jak ja nie próżnowali podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Oprócz kilku kompozycji, które udało mi się napisać pomiędzy karpiem, kapustą z fasolą i barszczem z uszkami, poświęciłem swój czas na poszukiwanie nowości wśród akcesoriów gitarowych…

No i znalazłem. Podgitarniki firmy DeOro.

Pierwsze wrażenie

Zamysł konstrukcyjny nie wprowadził żadnej rewolucji do świata gitary klasycznej, ale wykorzystane materiały już tak. Kawałek skóry najwyższej jakości i rama wykonana z stali lub mosiądzu sprawia, że konstrukcja wydaje się być stabilna. I zasadniczo taka właśnie jest. Trzy solidne przyssawki należy przymocować do boczku gitary. Voila! Można grać …

Testujemy DE ORO model CLASSICA (MARTINI)

Konfiguracja przed zakupem

Model CLASSICA można dowolnie konfigurować według swojego gustu, wybierając z gamy kolorów skóry (czarny, ciemnobrązowy, jasnobrązowy), kolorów ramy (czarny, srebrny, złoty) oraz jej kształtu (MARTINI / CHAMPAGNE). To daje zawrotną liczbę aż 18 wariantów podgitarnika DeOro model CLASSICA.

Frame-metal-Chart.jpg

(dostępne kolory ramy)

De-Oro-Leather-Chart-Kodiak.jpg

(dostępne kolory skóry)

Ułożenie instrumentu

Testując podgitarnik DeOro model MARTINI miałem w głowie przekonanie, że odkąd gram z podgitarnikiem GUITARLIFT Half Plate, żaden inny produkt nie będzie mnie wstanie w pełni zadowolić. Czy faktycznie tak jest? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, natomiast moje odczucia w pracy z podgitarnikiem DeOro są bardzo pozytywne. Pozycja z instrumentem jest bardzo stabilna, a skóra podgitarnika dopasowuje się do kształtu nogi błyskawicznie. Trzy mocne przyssawki zapewniają bezpieczną pracę z instrumentem, bez niezapowiedzianych przygód z odklejaniem się podgitarnika. W przypadku instrumentu o matowym wykończeniu można przykleić folię FiniSHIELD, która zapewni doskonałą przyczepność podgitarnika DeOro.

Dostępne modele

W katalogu produktów DeOro oprócz modelu CLASSICA znajdują się następujące modele podgitarników:

- LINIA -

- MODEL -

- TYP -

SPECIALITY

CLASSICA

“MARTINI”

“CHAMPAGNE”

FLAMENCO LOCO

UNIVERSAL

GUITAREST QUATRO

„INFINITI”

„Z”

GUITAREST TRIO

MINI TRAVELER

Największy minus

Na pierwszy rzut oka nie widać żadnych minusów w użytkowaniu podgitarnika DeOro model MARTINI. Ponieważ składa się on z kilku elementów, należy przypuszczać, że pierwsze wady pojawią się dopiero po kilku latach użytkowania (np. deformacja ramy podgitarnika lub skórzanego paska, trwałość przyssawek lub zastosowanych połączeń).

Największy plus

Podgitarnik DeOro CLASSICA model MARTINI raz przyklejony na właściwe miejsce, zostaje tam na stałe. Bez trudu zmieści się również w każdym piankowym futerale lub flightcase bez konieczności odklejania na czas transportu. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem podgitarnika DeOro jest jego atrakcyjna cena:

- LINIA -

- MODEL -

- TYP -

- CENA -

SPECIALITY

CLASSICA

“MARTINI”

165,00 zł

“CHAMPAGNE”

165,00 zł

FLAMENCO LOCO

-

157,00 zł

UNIVERSAL

GUITAREST QUATRO

„INFINITI”

157,00 zł

„Z”

157,00 zł

GUITAREST TRIO

-

137,00 zł

MINI TRAVELER

-

145,00 zł

Podsumowanie

Podgitarniki DeOro są fantastyczną alternatywą dla metalowych podgitarników ErgoPlay, których nie trzeba transportować poza futerałem gitary. Możliwość wyboru spośród gamy kolorów skóry, kolorów ramy czy jej kształtu sprawia, iż gitarzysta jest traktowany indywidualnie, a jego podgitarnik jest wyjątkowy (custom shop). Podgitarniki DeOro prezentują się bardzo elegancko z instrumentem, więc nie potrzebują kolejnych opcji kolorystycznych wykorzystywanych przez producentów tanich i tandetnych gitar, aby przyciągnąć w ten sposób uwagę klienta (lub jego dziecka!). Należy również podkreślić, iż produkt jest wykonywany w 100% ręcznie.

Zapraszam zatem na zakupy do sklepu muzycznego Quena z Lublina, który jest dystrybutorem podgitarników DeOro w Polsce.

www.quena.pl

Powrót