września28

TEST – Podgitarnik GUITARLIFT Half Plate

Ból kręgosłupa pojawiający się w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym nie jest niczym przyjemnym, a już na pewno nie u gitarzysty w wieku 14 lat. Na szczęście wtedy trafiłem na nauczyciela, który zwracał uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół podczas nauki gry na instrumencie i zaproponował mi zakup podgitarnika. Innych wtedy nie było. Był to szczyt marzeń, bo obydwie nogi po raz pierwszy odpoczywały podczas ćwiczenia, stojąc na podłodze. Grę z podnóżkiem porzuciłem na ponad 10 lat, ale znów do niego powróciłem, ponieważ dawał mi największy komfort podczas gry na gitarze. Cały czas szukam tego idealnego. Może to ten??

Poszukując optymalnych rozwiązań dla osiągnięcia maksymalnej wygody podczas długotrwałej gry na gitarze, natrafiłem na podgitarnik GUITARLIFT, który postanowiłem przetestować, a recenzją podzielić się z wami. GUITARLIFT to rewolucyjny podgitarnik, który w 2016 roku zaprojektował gitarzysta Felix Justen.

Pierwsze wrażenie

Niesamowite! Mogłoby się wydawać, że niczego nowego nie można już wymyślić w temacie akcesoriów gitarowych. A jednak! Konstrukcja GUITARLIFT jest prosta, można by rzec – banalna. Co jednak zastanawia, to ilość możliwych konfiguracji czterech dużych przyssawek, a co za tym idzie – czasu spędzonego z GUITARLIFT na ustawieniu idealnego ułożenia. Ale do rzeczy, teraz szczegóły …

Testujemy GUITARLIFT model HALF PLATED (transparent)

Konfiguracja

Patrząc na ilość otworów i przyssawek po raz pierwszy, mylnie uznałem, że konfiguracja tego podgitarnika będzie trwała dosyć długo. Na szczęście już przy 3 zmianie ułożenia przyssawek znalazłem optymalne ustawienie. Owe cztery przyssawki montujemy według naszego upodobania w dwóch rzędach otworów (9|10), które oddalone są od siebie o 2,2 cm. Przyssawki są dużych rozmiarów, więc należy je montować z niewielką siłą. Plexi o grubości 0,4 cm w kształcie rombu z wyciętym zaokrągleniem na nogę i zabezpieczonym miękką gąbką sprawia, że podgitarnik waży jedynie 350 g. Problem braku przyczepności przyssawek, który wynika z wykończenia korpusu gitary politurą, producent rozwiązał dołączając okrągłe samoprzylepne folie.

Ułożenie instrumentu

Kiedy rozpocząłem testowanie GUITARLIFT model HALF PLATED zastanawiałem się jak gitara będzie się dopasowywać do mojego ciała i instrumentu? Miałem pewne obawy, czy obciążenie tylnej płyty gitary nie zmieni wyważenia instrumentu, a co za tym idzie pogorszy komfort pracy. Całe szczęście moje obawy były nieuzasadnione. Po kilkunastu godzinach grania z GUITARLIFT stwierdzam jednoznacznie, że jego połączenie z gitarą jest bardzo trwałe i pozwala oddać się wyłącznie muzyce.

Dostępne modele

GUITARLIFT w swojej ofercie ma aż cztery modele podgitarników, które możemy wybrać w kolorze czarnym lub przeźroczystym (transparent). Wykonane są z Plexiglas ® GS o grubości 4 mm.

- MODEL -
- WYMIARY -
- WCIĘCIE -
- PRZYSSAWKI -

BIG PLATE

26.0 x 42.5 cm

19.5 cm

50 mm

MEDIUM PLATE

22.5 x 36.5 cm

17.3 cm

50 mm

HALF PLATE

24.6 x 27.8 cm

19.0 cm

50 mm

KIDS PLATE (SMALL)

20.5 x 26.4 cm

15.0 cm

30 mm

Największy minus

GUITARLIFT niestety nie należy do najmniejszych podgitarników. Nawet testowany przeze mnie model HALF PLATE jest duży i z pewnością nie zmieści się do żadnego futerału dostępnego na rynku. Jeżeli posiadasz twardy futerał z powłoką High Gloss, czyli taki pokryty świecącym lakierem, GUITARLIFT z powodzeniem przykleisz do futerału. Problem pojawia się wtedy, kiedy masz futerał taki jak ja, czyli np. matowy a wręcz porowaty hard case firmy CIBELES. Niestety producent nie przewidział tego problemu, a jego rozwiązanie jest banalnie proste. Czarny worek, który można przewiesić na ramię koniecznie z logo GUITARLIFT. Może podpowiedziałem tańsze rozwiązanie, które przyniesie kilka euro zysku producentowi, a na pewno darmową reklamę roznoszoną pocztą pantoflową :) Ja póki co futerału nie zmienię, a podgitarnik w woreczku chętnie bym przez ramię przewiesił.

Cena

Przeglądając ostatnio Internet przygotowując artykuł o akcesoriach dla gitarzystów natrafiłem na ręcznie wykonane krzesło wykonane z najwyższej jakości drewna, z zintegrowanym stojakiem na gitarę, które kosztowało ok. 2370 $. Na całe szczęście podgitarniki GUITARLIFT są o wiele tańsze. Choć na pierwszy rzut oka cena wydaje się dosyć duża, to jakość wykonania i komfort gry z podgitarnikiem GUITARLIFT rekompensuje po stokroć jego cenę.

- MODEL -
- CENA -

BIG PLATE

369,00 zł

MEDIUM PLATE

339,00 zł

HALF PLATE

339,00 zł

KIDS PLATE (SMALL)

219,00 zł

Podsumowanie

Podgitarnik GUITARLIFT jest ze mną już tydzień i chyba zostanie na dłużej. Muszę jedynie zdecydować, który to będzie model. Zapraszam serdecznie do zakupów w sklepie muzycznym QUENA – Świat instrumentów z Lublina.

I teraz najlepsza informacja. Po przeczytaniu całego artykułu zasługujecie na RABAT w wysokości 10% na zakup podgitarników GUITARLIFT. Przy zamówieniu podaj kod rabatowy: SCblog_GUITARLIFT10. Zamów swój podgitarnik GUITAR LIFT TUTAJ

Oferta ważna do 31.10.2019 r. lub do wyczerpania zapasów.

Powrót