Uma casa cheia de musica - PREMIERA
grudnia23

Uma casa cheia de musica - PREMIERA

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze zbiorem zawierającym sześć wyjątkowych walców mojego autorstwa. Zbiór ten pragnę zadedykować uczniom oraz nauczycielom klasy gitary Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu dziękując za wszystko, czego dane mi było doświadczyć w murach tej fantastycznej szkoły, która w latach nauki (2000-2005) stała się moim drugim domem. Domem pełnym muzyki (UMA CASA CHEIA DE MUSICA).

grudnia08

NOWE SZATY KRAKOWIACZKA - PREMIERA

Krakowiaczek jeden został ubrany w nowe szaty, czyli opracowany w różnych stylach muzycznych, a wśród jego strojów znaleźć można np. stylizację romantyczną, filmową, impresjonistyczną, w stylu bossa novy, westernową, musicalową, rockową czy po prostu ludową.

Warsztaty dla gitarzystów
listopada17

Warsztaty dla gitarzystów

Faktem jest, iż w życiu każdego gitarzysty prędzej czy później przynajmniej jeden z tych trzech elementów (Kompozycja – Improwizacja – Aranżacja) zagości na dobre. Z własnego wyboru lub pod przymusem. Nie istotne. Warto wtedy chociaż odrobinę być przygotowanym od strony teoretycznej. Zatem jak w tej muzycznej zabawie postawić pierwszy krok i się nie przewrócić? Służę pomocą.

[FAQ] nuty w wersji elektronicznej (pdf)
kwietnia04

[FAQ] nuty w wersji elektronicznej (pdf)

Temat dystrybucji nut w wersji elektronicznej pojawił się zaraz na początku działalności wydawnictwa. Nie zdawałem sobie sprawy, że technologiczne przygotowanie zakupu nut zapakowanych w plik pdf i wysyłanych pocztą e-mail może być tak karkołomne.

Współpraca Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
listopada06

Współpraca Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

Chcemy podzielić się z Państwem sukcesem, na które Wydawnictwo Muzyczne Seis Cordas pracuje od początku swojej działalności. „Ronda na gitarę – zeszyt pierwszy” oraz „Wariacje na gitarę – zeszyt pierwszy”, których pomysłodawcami i zarazem autorami opracowania są Alicja Kawa oraz Wojciech Gurgul, zostały pozytywnie zaopiniowane przez ekspertów Centrum Edukacji Artystycznej. Mamy nadzieję, że zakupione przez Centrum Edukacji Artystycznej publikacje dla szkół muzycznych spełnią Państwa oczekiwania.

maja13

OFICJALNY KANAŁ YOUTUBE

Wydawnictwo Muzyczne Seis Cordas zaprasza do śledzenia oficjalnego kanału na platformie YouTube, na którym regularnie będą pojawiały się filmy promujące nasze nutowe publikacje.

marca21

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na najlepsze wykonanie wybranej kompozycji z najnowszej publikacji "SAMBA NO PARQUINHO", której autorem jest Szymon Gołąbek. Do wygrania nuty na gitarę klasyczną.

stycznia27

NOWOŚCI - II.2020

Już niebawem pojawią się w sprzedaży dwie nowe publikacje. Jedną z nich będzie zbiór utworów muzyki latynoamerykańskiej autorstwa Szymona Gołąbka, zatytułowany "SAMBA NO PARQUINHO", zawierający nastrojowe Bossa Novy, energiczne Samby i wiele innych ciekawych kompozycji dla średnio zaawansowanych gitarzystów. Kolejną propozycją będzie "WYPRACOWANIE MUZYCZNE nt. FERDYDURKE" op.28 Mirosława Franczaka ubranego w formę tematu z wariacjami.

stycznia05

TEST – Podgitarnik DeOro CLASSICA model MARTINI

Zimowa przerwa świąteczna właśnie dobiegła końca. Oprócz kilku kompozycji, które udało mi się napisać pomiędzy karpiem, kapustą z fasolą i barszczem z uszkami, poświęciłem swój czas na poszukiwanie nowości wśród akcesoriów gitarowych…

grudnia12

Quo vadis parente

Na portalu społecznościowym Facebook w ostatnim czasie wielką burzę wywołał wpis Marcina Drzazgi, pedagoga, autora profilu „Dzieckiem po Oczach”, który opublikował wpis o "przysiadaniu w domu". Przed dalszą lekturą zachęcam do przeczytania wpisu.

września16

Nowości – X.2019

Wielu z Was z niecierpliwością oczekuje kolejnych publikacji Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas, których na bieżący rok szkolny zaplanowaliśmy kilka. W pierwszym roku działalności pojawiło się aż 10 publikacji nutowych na gitarę solo lub duet z towarzyszeniem gitary autorstwa Szymona Gołąbka oraz książka Marcina Maślaka „Idiom gitary w relacji kompozytor-wykonawca”. Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie wydawnictwa !!

września01

Dlaczego warto konsultować zakup gitary z nauczycielem

Nikogo z Was nie dziwi fakt, że w wielu sklepach dyskontowych można kupić gitarę klasyczną za 99 złotych? Mnie też nie. Przecież pierwsze prawo biznesu mówi: „Jest popyt, jest podaż”. A wy dajecie się nabrać, udając po raz kolejny eksperta od wszystkiego, i kupujecie nic nie warty mebel podpierający domowe ściany.

sierpnia29

TEST – Podgitarnik GUITARLIFT Half Plate

Ból kręgosłupa pojawiający się w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym nie jest niczym przyjemnym, a już na pewno nie u gitarzysty w wieku 14 lat. Na szczęście wtedy trafiłem na nauczyciela, który zwracał uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół podczas nauki gry na instrumencie i zaproponował mi zakup podgitarnika. Innych wtedy nie było. Był to szczyt marzeń, bo obydwie nogi po raz pierwszy odpoczywały podczas ćwiczenia, stojąc na podłodze. Grę z podnóżkiem porzuciłem na ponad 10 lat, ale...

sierpnia22

Słów kilka o akcesoriach dla gitarzysty

Kiedy we wrześniu zabrzmi pierwszy dzwonek, w szkołach muzycznych rozpoczynamy polowanie na okazje. Żeby kupić dobry instrument nie należy bezgranicznie ufać sprzedawcom w sklepie muzycznym. W zakupie powinien uczestniczyć nauczyciel, aby, korzystając ze swojej wiedzy, pomógł znaleźć ten najlepszy. Ale gitara to nie wszystko. Nasze dziecko potrzebuje kilku akcesoriów, które zapewnią mu przede wszystkim komfort ćwiczenia. Poniżej przedstawiamy listę z tymi najistotniejszymi według nas...

sierpnia13

Poradnik dla rodziców cz.3

Rzeczywistość niestety bywa brutalna. Jako rodzice mamy zbyt mało czasu dla swoich dzieci, więc próbujemy wynagrodzić go na różne sposoby, które niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów. Ilość dodatkowych zajęć w tygodniu, który nie jest z gumy, powinna być dostosowana przede wszystkim do możliwości i potrzeb dziecka. I owszem, należy naszemu bąbelkowi proponować zajęcia, ale z umiarem i zdrowym rozsądkiem.

sierpnia10

Czy Twoje dziecko jest gotowe, aby rozpocząć naukę gry na gitarze?

Jeżeli masz to szczęście, że Twoje dziecko dostało się do wymarzonej szkoły muzycznej, skorzystaj za darmo z naszego doświadczenia i obserwuj stronę Wydawnictwa Muzycznego SeisCordas, na której pojawiać się będą grafiki, poradniki oraz artykuły związane z edukacją muzyczną, abyś pomógł postawić pierwsze kroki w świecie muzyki swojemu dziecku. Udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania bardzo przybliży Ciebie i Twoje dziecko do nauki gry na instrumencie, i przede wszystkim pozwoli uniknąć...

lipca27

Pordanik dla rodziców cz.2

Występ przed publicznością generuje wystarczającą ilość stresu, więc nie należy się pytać swojego dziecka z częstotliwością raz lub dwa razy na godzinę „czy już się denerwuje występem?”. Dzieci robią to często nieświadomie, i tak jest dla nich najlepiej. Wychodzą na scenę podekscytowane, ciekawe tego, co się wydarzy. A to my, dorośli, wkładamy na ich barki ciężar, którego sami w życiu byśmy nie udźwignęli.

lipca18

Poradnik dla rodziców cz.1

Z czasów mojego dzieciństwa pamiętam tabliczki informacyjne wywieszone na klatce schodowej mojego bloku, które obwieszczały: „Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice”. Także na polu edukacji (również artystycznej) za postępy dzieci odpowiadają rodzice. Nie w 100%, ale jednak to ich rola jest kluczowa! Bez pomocy rodziców jako pedagodzy możemy liczyć jedynie na cud…

lipca05

Jak ćwiczyć, Panie Profesorze? cz.1

Adaptując polityczny cytat roku na pole muzyki, a konkretnie domowej pracy z instrumentem, pytam zatem w imieniu uczniów: „Jak ćwiczyć, Panie Profesorze?” Z punktu widzenia nauczyciela, o ćwiczeniu zostało już powiedziane chyba wszystko. Niestety do ucznia nasze argumenty trafiają niezwykle rzadko. Irytujące, prawda?

Powrót