ed. Alicja Kawa, Wojciech Gurgul

ALICJA KAWA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Wandy Palacz oraz dra Marcina Dylli. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich mistrzów, jak Ricardo Gallén, Ana Vidović, Zoran Dukić, Elena Papandreou czy Thomas Müller-Pering.

Jest nauczycielką w ZSM w Tarnowie oraz SM I st. w Brzesku. Jej uczniowie są zdobywcami wielu nagród konkursowych, wśród których jest m.in. wyróżnienie na przesłuchaniach CEA. Członkini Śląskiego Oktetu Gitarowego, z którym koncertowała w Austrii, Serbii oraz w różnych miastach Polski. Prowadziła warsztaty i lekcje otwarte w ramach Sopockich Kameraliów Gitarowych, Festiwalu Muzyki Gitarowej w Pruszczu Gdańskim, jak również w szkołach na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, łódzkiego i pomorskiego czy w ramach zajęć metodyki w katowickiej Akademii Muzycznej.

WOJCIECH GURGUL

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie gitary Joanny Rudnickiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki, a także Weekendowego Kursu Edytorstwa Muzycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie administracji i zarządzania w oświacie.

W latach 2014–2017 redaktor naczelny kwartalnika miłośników gitary klasycznej „Sześć Strun Świata”. Prezes zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gitarystyki Polskiej, pomysłodawca i organizator Tuchowskich Kameraliów Gitarowych, stypendysta programu „Białe plamy – muzyka i taniec”, autor książki 30 lat Śląskiej Jesieni Gitarowej, członek Śląskiego Oktetu Gitarowego, nauczyciel w SM I st. w Tuchowie oraz Bobowej, prelegent w trakcie wydarzeń gitarowych w różnych częściach Polski.

Powrót