[FAQ] nuty w wersji elektronicznej (pdf)
kwietnia04

[FAQ] nuty w wersji elektronicznej (pdf)

Temat dystrybucji nut w wersji elektronicznej pojawił się zaraz na początku działalności wydawnictwa. Nie zdawałem sobie sprawy, że technologiczne przygotowanie zakupu nut zapakowanych w plik pdf i wysyłanych pocztą e-mail może być tak karkołomne.

Współpraca Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
listopada06

Współpraca Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

Chcemy podzielić się z Państwem sukcesem, na które Wydawnictwo Muzyczne Seis Cordas pracuje od początku swojej działalności. „Ronda na gitarę – zeszyt pierwszy” oraz „Wariacje na gitarę – zeszyt pierwszy”, których pomysłodawcami i zarazem autorami opracowania są Alicja Kawa oraz Wojciech Gurgul, zostały pozytywnie zaopiniowane przez ekspertów Centrum Edukacji Artystycznej. Mamy nadzieję, że zakupione przez Centrum Edukacji Artystycznej publikacje dla szkół muzycznych spełnią Państwa oczekiwania.

maja13

OFICJALNY KANAŁ YOUTUBE

Wydawnictwo Muzyczne Seis Cordas zaprasza do śledzenia oficjalnego kanału na platformie YouTube, na którym regularnie będą pojawiały się filmy promujące nasze nutowe publikacje.

marca21

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na najlepsze wykonanie wybranej kompozycji z najnowszej publikacji "SAMBA NO PARQUINHO", której autorem jest Szymon Gołąbek. Do wygrania nuty na gitarę klasyczną.

stycznia27

NOWOŚCI - II.2020

Już niebawem pojawią się w sprzedaży dwie nowe publikacje. Jedną z nich będzie zbiór utworów muzyki latynoamerykańskiej autorstwa Szymona Gołąbka, zatytułowany "SAMBA NO PARQUINHO", zawierający nastrojowe Bossa Novy, energiczne Samby i wiele innych ciekawych kompozycji dla średnio zaawansowanych gitarzystów. Kolejną propozycją będzie "WYPRACOWANIE MUZYCZNE nt. FERDYDURKE" op.28 Mirosława Franczaka ubranego w formę tematu z wariacjami.

stycznia05

TEST – Podgitarnik DeOro CLASSICA model MARTINI

Zimowa przerwa świąteczna właśnie dobiegła końca. Oprócz kilku kompozycji, które udało mi się napisać pomiędzy karpiem, kapustą z fasolą i barszczem z uszkami, poświęciłem swój czas na poszukiwanie nowości wśród akcesoriów gitarowych…

grudnia12

Quo vadis parente

Na portalu społecznościowym Facebook w ostatnim czasie wielką burzę wywołał wpis Marcina Drzazgi, pedagoga, autora profilu „Dzieckiem po Oczach”, który opublikował wpis o "przysiadaniu w domu". Przed dalszą lekturą zachęcam do przeczytania wpisu.

września16

Nowości – X.2019

Wielu z Was z niecierpliwością oczekuje kolejnych publikacji Wydawnictwa Muzycznego Seis Cordas, których na bieżący rok szkolny zaplanowaliśmy kilka. W pierwszym roku działalności pojawiło się aż 10 publikacji nutowych na gitarę solo lub duet z towarzyszeniem gitary autorstwa Szymona Gołąbka oraz książka Marcina Maślaka „Idiom gitary w relacji kompozytor-wykonawca”. Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie wydawnictwa !!

września01

Dlaczego warto konsultować zakup gitary z nauczycielem

Nikogo z Was nie dziwi fakt, że w wielu sklepach dyskontowych można kupić gitarę klasyczną za 99 złotych? Mnie też nie. Przecież pierwsze prawo biznesu mówi: „Jest popyt, jest podaż”. A wy dajecie się nabrać, udając po raz kolejny eksperta od wszystkiego, i kupujecie nic nie warty mebel podpierający domowe ściany.

sierpnia29

TEST – Podgitarnik GUITARLIFT Half Plate

Ból kręgosłupa pojawiający się w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym nie jest niczym przyjemnym, a już na pewno nie u gitarzysty w wieku 14 lat. Na szczęście wtedy trafiłem na nauczyciela, który zwracał uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół podczas nauki gry na instrumencie i zaproponował mi zakup podgitarnika. Innych wtedy nie było. Był to szczyt marzeń, bo obydwie nogi po raz pierwszy odpoczywały podczas ćwiczenia, stojąc na podłodze. Grę z podnóżkiem porzuciłem na ponad 10 lat, ale...

sierpnia22

Słów kilka o akcesoriach dla gitarzysty

Kiedy we wrześniu zabrzmi pierwszy dzwonek, w szkołach muzycznych rozpoczynamy polowanie na okazje. Żeby kupić dobry instrument nie należy bezgranicznie ufać sprzedawcom w sklepie muzycznym. W zakupie powinien uczestniczyć nauczyciel, aby, korzystając ze swojej wiedzy, pomógł znaleźć ten najlepszy. Ale gitara to nie wszystko. Nasze dziecko potrzebuje kilku akcesoriów, które zapewnią mu przede wszystkim komfort ćwiczenia. Poniżej przedstawiamy listę z tymi najistotniejszymi według nas...

sierpnia13

Poradnik dla rodziców cz.3

Rzeczywistość niestety bywa brutalna. Jako rodzice mamy zbyt mało czasu dla swoich dzieci, więc próbujemy wynagrodzić go na różne sposoby, które niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów. Ilość dodatkowych zajęć w tygodniu, który nie jest z gumy, powinna być dostosowana przede wszystkim do możliwości i potrzeb dziecka. I owszem, należy naszemu bąbelkowi proponować zajęcia, ale z umiarem i zdrowym rozsądkiem.

sierpnia10

Czy Twoje dziecko jest gotowe, aby rozpocząć naukę gry na gitarze?

Jeżeli masz to szczęście, że Twoje dziecko dostało się do wymarzonej szkoły muzycznej, skorzystaj za darmo z naszego doświadczenia i obserwuj stronę Wydawnictwa Muzycznego SeisCordas, na której pojawiać się będą grafiki, poradniki oraz artykuły związane z edukacją muzyczną, abyś pomógł postawić pierwsze kroki w świecie muzyki swojemu dziecku. Udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania bardzo przybliży Ciebie i Twoje dziecko do nauki gry na instrumencie, i przede wszystkim pozwoli uniknąć...

lipca27

Pordanik dla rodziców cz.2

Występ przed publicznością generuje wystarczającą ilość stresu, więc nie należy się pytać swojego dziecka z częstotliwością raz lub dwa razy na godzinę „czy już się denerwuje występem?”. Dzieci robią to często nieświadomie, i tak jest dla nich najlepiej. Wychodzą na scenę podekscytowane, ciekawe tego, co się wydarzy. A to my, dorośli, wkładamy na ich barki ciężar, którego sami w życiu byśmy nie udźwignęli.

lipca18

Poradnik dla rodziców cz.1

Z czasów mojego dzieciństwa pamiętam tabliczki informacyjne wywieszone na klatce schodowej mojego bloku, które obwieszczały: „Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice”. Także na polu edukacji (również artystycznej) za postępy dzieci odpowiadają rodzice. Nie w 100%, ale jednak to ich rola jest kluczowa! Bez pomocy rodziców jako pedagodzy możemy liczyć jedynie na cud…

lipca05

Jak ćwiczyć, Panie Profesorze? cz.1

Adaptując polityczny cytat roku na pole muzyki, a konkretnie domowej pracy z instrumentem, pytam zatem w imieniu uczniów: „Jak ćwiczyć, Panie Profesorze?” Z punktu widzenia nauczyciela, o ćwiczeniu zostało już powiedziane chyba wszystko. Niestety do ucznia nasze argumenty trafiają niezwykle rzadko. Irytujące, prawda?

maja15

Poczekalnia muzyczna

Dzieci w pułapce rodzicielskich ambicji! Powodów, dla których rodzice ze swoimi pociechami pojawiają się na „egzaminach wstępnych” jest kilka. Postaram się wymienić te najistotniejsze. Po pierwsze, Pani w przedszkolu lub szkole podstawowej zauważyła pewne muzyczne talenty dziecka i zasugerowała podjęcie nauki gry na instrumencie. Po drugie, według powszechnie panującego przekonania przynależność dziecka do elitarnej społeczności uczniów szkoły muzycznej jest tym, czym możemy się pochwalić...

kwietnia12

Psycholog potrzebny od zaraz

W 2017 roku przeczytałem aż pięć książek o tematyce psychologicznej. Nie zrobiłem tego jednak z własnej, nieprzymuszonej woli. Awans zawodowy wymusił na mnie ten fakt. Na całe szczęście, przy wyborze tytułów książek i audiobooków miałem pełną autonomię, więc wybrałem te, które faktycznie mnie zainteresowały. Zysk, jak się okazało po ponad roku, był zdecydowanie większy, niż tylko wypisanie owych tytułów w sprawozdaniu z odbytego stażu.

listopada13

Śląska Jesień Gitarowa 2018

Już po raz siedemnasty do Tychów zawitali gitarzyści z całego świata, aby swoimi występami uświetnić festiwal Śląska Jesień Gitarowa. Jak podczas każdej edycji, odbył się również konkurs poświęcony pamięci inicjatora festiwalu, Jana Edmunda Jurkowskiego. Moja rola podczas tegorocznej edycji festiwalu była bardzo wyjątkowa …

września17

Nowoczesne publikacje muzyczne

W świecie ogarniętym wszechobecną elektroniką wydawać by się mogło, że miejsce papieru jest już tylko w muzeum. Tradycyjna książka, do pewnego czasu monopolista w swojej kategorii, walczy od całkiem niedawna z audiobookami, i wcale nie ma zamiaru się poddawać. To zjawisko pokazuje tylko, jak bardzo odbiór sztuki jest sprawą indywidualną, a spór między zwolennikami i przeciwnikami nowoczesnych nośników informacji przypomina dywagacje miłośników wzmacniaczy lampowych z tranzystorowymi.

Powrót